Kitap Önerisi - Hayatınıza Yön Verecek 5 Kitap
Sizlere hayatınıza yön verecek 5 kitap önerisi sunmak istedik. Düşünüyorum da kendimizi geliştirmek, bilinçli olmak sanırım hepimizin hedeflediği şeyler. Bugün ki yazımızda da sizler için, okuduğunuzda üzerinde düşünüp etkileneceğiniz, hayatınızı tekrar gözden geçireceğiniz 5 kitap önerisi ' nde bulunduk. Umarım bu kitaplar hayatlarınıza dokunur ve yön verir.

                                                               Kitap Önerileri

1) İçindeki Devi Uyandır - Anthony Robbins

İçindeki devi uyandır kitabı, vücudunda, duygularında, ilişkilerinde, bütçende ve hayatında nasıl ustalaşacağını gösterir ve hayatına yön verir. Birçoğumuz daha iyi hayatlar yaşamak istiyor, sağlığımızı, ilişkilerimizi ve hatta servetlerimizi geliştirmek istiyoruz.Bu kitapta, hayattaki amacımızı belirlemek, kontrol altına almak ve kaderimizin gemisini yönlendirmek için izleyebileceğimiz pratik adımlara sahip bir program sunuyor. İşte "İçimizdeki devi uyandır" dan öğrendiğimiz bazı dersler;

  • Kararlarınız kaderinizi belirler
  • Hayatında anında değişim yaratabilirsin
  • İnançlarımızı hayatımızı değiştirmek için kullanabiliriz
  • Hayatınız için zevkinizi teşvik eden ve acınızı azaltan kurallar getirin
  • Hayatında istediğini elde edebilirsin

2) Cennette Karşılaşacağınız 5 Kişi - Mitch Albom

Herkesin sahip olmak istediği, öyle olmasını umduğu cennet, ikinci bir başlangıç gibidir. Orada karşılaşacaklarımız konusunda en ufacık bir bilgimiz olmasa da hepimizin mutlaka, “Böyle olabilir,” dediği inançları vardır.

İkinci hayatımız, yani cennet, belki de yaşarken farkında olduğumuz ya da olmadığımız, bildiğimiz veya bilmediğimiz rastlantıların bir muhasebesidir.

Cennette karşılaşacağınız beş kişi aramızdan birinin ikinci yolculuğunu yaparken olmasını umduğu cenneti arayış öyküsüdür. Cennet, onun hayatını farkında olmadan şekillendiren beş kişiyle karşılaştığı ve aslında onların tüm yaşam zinciri içinde ne anlama geldiğini öğrendiği yerdir.

Yoğun bir hümanizma, sevgi, paylaşım ve fedakârlığın anlamını bulduğu bu arayış ve başlangıç öyküsü, unuttuğumuzu sandığımız kimi duygularımızı yeniden keşfetmemize yardım edecektir.

3)Mutluluk Sanatı - Dalai Lama

"Hayatımızın gerçek amacının mutluluğu aramak olduğuna inanıyorum. Bu açık. İster bir dine inanalım ister inanmayalım ya da ister şu dine ister bu dine inanalım, hepimiz hayatta dahi iyi bir şeyi arıyoruz. Bu nedenle, hayatımızın gerçek yönü mutluluğa doğrudur."

Dalai Lama

Dünyanın en büyük ruhsal liderlerinden biri olan yazarımız, ilk kez bir psikiyatr ile bir araya gelerek, o zor kazanılan sakinliğe nasıl ulaştığının ve bizim bu içsel barışı nasıl bulabileceğimizi anlatmakta.Emin olun kendinize dair yeni şeyler keşfedip hayatınıza yeni bir yön vereceksiniz.

4) Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı - Stephen R. Covey

Kişisel, mesleki ve ailevi sorunların çözümünde ilke merkezli bir yaklaşım benimseyen ve toplam kalite anlayışının öncülerinden olan Stephen R. Covey, çarpıcı örneklerden yola çıkarak, aşama aşama, insana yaraşır biçimde dürüst, uyumlu, huzurlu, başarılı bir yaşam için değişimine ayak uydurmamızı sağlayan alışıkanlıkları belirliyor, değişimin yarattığı fırsatlardan yararlanabilmek için gerekli olan bilgelik ve güce ulaşmanın yollarını gösteriyor.

5)Simyacı - Paulo Coelho

Simyacı, İspanya'dan kalkıp Mısır piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago'nun masalsı yaşamının öyküsü. Ama aynı zamanda bir "nasihatnâme"; "Yazgına nasıl egemen olacaksın? Mutluluğunu nasıl kuracaksın?" gibi sorulara yanıt arayan bir yaşam ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen bu romanın, dünyanın dört bir yanında bunca sevilmesinin gizi, kuşkusuz bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor.

Simyacı'yı okumak, herkes daha uykudayken şafak vakti uyanıp, güneşin doğuşunu izlemeye benziyor.Bu arada eğer kitaba ara vermek isterseniz, sizler için birkaç film önerimiz de var. Buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları